Anasayfa | İletişim | İş Makineleri Motorları | İş Makinesi Bakım Konuları | Forklift Kullanırken Alınacak Güvenlik Önlemleri

KAZICI YÜKLEYİCİ BELGESİ NEDİR?

       Paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma vb. işlemleri emniyetli bir şekilde gerçekleştirme ve yükleyicinin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişiler bu aracı kullanabilmek için iş kanununa göre Kazıcı-yükleyici ehliyeti almalıdır Eskavatör ekskavatör (excavator), transkavatör (traxcavator), loderler, skrayper(scraper), kanal kazıcılar, lastikli ve paletli iş makinaları.

       Yükleyici (Loder) Operatörü, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma vb. işlemleri emniyetli bir şekilde gerçekleştirme ve yükleyicinin bakım ve kontrolünü yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

Kazıcı Yükleyici belgesi sınavı nasıl yapılır?

     Kazıcı Yükleyici kepçe operatörlük belgesi sınavı Müracat etmiş olduğunuz işmakinesi kursunda 2 aşamada yapılmaktadır.
     İlk önce teorik yazılı sınav yapılır sınavda 50 adet Kazıcı Yükleyici makineleri ile ilgili soru çıkmaktadır. Yapılan teorik sınavda başarılı olmak için en az 70 puan almanız gerekmektedir.
    Test sınavı bittikten sonra Kazıcı Yükleyici sınav komisyonu tarafından test cevap kağıtları kontrol edilip değerlendirme yapılır Kazıcı Yükleyici kepçe operatörü sınav sonuçları neticesinde başarılı olanlar İş makinesi operatör adayları uygulama alanında Kazıcı Yükleyici uygulama sınavı yapılır.
    Uygulama sınavında geçer not 70 dir 70 ve üzeri puan alanlar başarılı olur ve Kazıcı Yükleyici belgesi operatörlük belgesi almaya hak kazanırlar

Ayrıntılar için buraya tıklayabilirsiniz!

Spor
Web Stats
Forklift kursu

Designed By: MrT KrkmZ